Buty taktyczne LOWA Zephyr

Buty taktyczne to specjalny model obuwia przeznaczony do ekstremalnego zastosowania. Aby dobrze spełniały swoją rolę, muszą być komfortowe w użytkowaniu niezależnie od tego, po jak trudnym terenie porusza się ich użytkownik. Takie buty są wytrzymałe i stabilne, często wykorzystywane przez służbę wojskową i policję.

Jakie są najlepsze buty taktyczne?

Buty taktyczne muszą spełniać szereg wymagań, aby ich zastosowanie w trudnym terenie było komfortowe. Takie obuwie wykonane jest z bardzo równych materiałów, jednak najlepiej sprawdzą się modele skórzane czy wykonane z cordury lub nylonu balistycznego.

Kupując buty taktyczne, należy pamiętać o tym, że powinny być:

  • wygodne,
  • ergonomiczne,
  • lekkie,
  • trwałe,
  • antypoślizgowe.

Obuwie taktyczne nie powinno obcierać stóp. Musi natomiast zapewniać właściwą cyrkulację powietrza (ze względu na higienę i komfort).

Wszystkie te warunki doskonale spełnia najwyższej jakości obuwie taktyczne LOWA Zephyr.

Dlaczego warto wybrać obuwie taktyczne LOWA?

LOWA to ceniona marka obuwia, produkowana w Europie. Jej produkty dedykowane są do użytku przede wszystkim dla profesjonalistów, którzy ze względu na pracę w bardzo różnych, często niebezpiecznych i trudnych warunkach terenowych, potrzebują bezpiecznego i niezawodnego w każdej sytuacji obuwia. Obuwie LOWA zapewnia wysoki poziom komfortu nawet przy całodziennym użytkowaniu w trudnych warunkach terenowych.

Marka LOWA z powodzeniem funkcjonuje na rynku obuwniczym od 1923 roku. Produkowane Obuwie w zależności od wprowadzanych zmian technologicznych jest stale modyfikowane i ulepszane – wszystko by zapewnić użytkownikom jak najlepsze i najbardziej komfortowe warunki ich użytkowania.

Obuwie LOWA Zephyr wykonywane jest ręcznie, z dużą starannością i dbałością o każdy, nawet pozornie nieistotny detal.

Nowoczesna technologia, najwyższa jakość

W produkcji obuwia LOWA Zephyr stosowane są nowoczesne technologie, mające wpływ nie tylko na komfort jego użytkowania, ale i wytrzymałość. W butach stosowana jest między innymi użyteczna membrana GORE-TEX, skutecznie zapobiegająca przenikaniu do obuwia wilgoci, jednocześnie doskonale radząc sobie z odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz. Membrana ma duży wpływ nie tylko na komfort, ale i higienę noszenia wojskowego obuwia LOWA.

Aby sprostać wymaganiom klientów, LOWA udostępnia także obuwie taktyczne bez membrany GORE-TEX.

Dodatkowym atutem, wyróżniającym modele obuwia LOWA wśród konkurencji, jest zastosowanie podeszwy vibram. To bardzo ważny element obuwia, decydujący o komforcie jego użytkowania nawet na trudnych i wymagających nawierzchniach.

Obuwie taktyczne LOWA dostępne jest w wielu wariantach. Użytkownicy mogą skorzystać z modeli wysokich, średnich lub niskich, w wersji dla mężczyzn lub dla kobiet.

Linia Zephyr jest niezawodna przede wszystkim przy użytkowaniu w środowisku zurbanizowanych, leśnym oraz pustynnym.

LOWA Zephyr to lekkie obuwie, dzięki czemu może być użytkowane nawet przez cały dzień bez konsekwencji w postaci zmęczonych nóg.

Buty taktyczne LOWA Zephyr

Buty taktyczne LOWA Zephyr są bardzo lekkie, wykonane z wysokiej jakości i bardzo wytrzymałej skóry. Obuwie pomimo zastosowania solidnych materiałów jest oddychające. Właściwa konstrukcja umożliwia stabilne poruszanie się w terenie. Amortyzowana gumowa podeszwa oraz profilowany bieżnik to gwarancja doskonałej przyczepności obuwia na każdej powierzchni.

Model Zephyr posiada membranę GORE-TEX, niezawodną w odprowadzaniu wilgoci oraz zapewniająca odpowiednią cyrkulację powietrza. Dodatkowo w obuwiu umieszczono wkładkę ATC, będącą gwarantem utrzymania odpowiedniej suchości niezależnie od warunków.

W większości modeli obuwia LOWA zastosowano podeszwę vibram. Przy Zephyr wykorzystano podeszwę PU MONOWRAP, nadająca obuwiu lekkości przy maksymalnym wsparciu i stabilizacji stopy. Taka podeszwa bardzo dobrze chroni ją przed uderzeniami i ewentualnymi kontuzjami. W LOWA Zephyr wykorzystano materiały o podwyższonej odporności na wodę.

 

About the Author

You may also like these

No Related Post