Multitool – co warto o nim wiedzieć?

Jedną z ciekawszych propozycji gadżetu zabieranego na kemping lub w góry, jest multitool Specshop. Jest to dość ciekawy gadżet, który może przydać się w naprawdę wielu trudnych sytuacjach. Zanim jednak udamy się do sklepu w celu nabycia go, warto się dokładnie dowiedzieć, czym on konkretnie jest, a także jak się go powinno wybierać. Na jakie zatem parametry trzeba zwracać uwagę?

Czym jest multitool?

Jeśli ktoś chce nabyć taki gadżet jak multitool, w pierwszej kolejności musi dokładnie dowiedzieć się, czym on jest. Bez takiej wiedzy łatwo można dokonać nieprawidłowego zakupu, wydając pieniądze np. na podróbkę tego urządzenia, przez co nabędzie się model niepełnoprawny, który nie będzie spisywał się tak jak wersja oryginalna.

Jedną z ciekawszych propozycji gadżetu zabieranego na kemping lub w góry, jest multitool Specshop.

Multitool to po prostu narzędzie wielofunkcyjne, które z założenia ma pomóc wykonać dosłownie każdą czynność. Z tego też powodu wyposażone jest w dodatki o szerokiej rozpiętości tematycznej, czyli od korkociągu po otwieracz do butelek i śrubokręt. Najlepsze tego typu urządzenia mają nawet 15 różnych narzędzi, które mogą sprawdzić się w dosłownie każdym outdoorowym zadaniu. W teorii taki sprzęt ma umożliwić przetrwanie w każdych warunkach, czyli może pomóc rozpalić ogień, a nawet wybudować tratwę do ucieczki z bezludnej wyspy.

Najważniejsze parametry

Jak więc widać multitool to naprawdę bardzo ciekawe urządzenie. Warto się teraz dowiedzieć, czym się ono musi charakteryzować, aby sprawdzało się w każdych warunkach.

Od czego więc należy zacząć? W pierwszej kolejności sprawdzić trzeba to, jakie będą w nim zawarte narzędzia. Do tych najbardziej typowych i zarazem obowiązkowych zaliczane są takie sprzęty jak otwieracz do butelek, szczypce, nożyczki, śrubokręty, noże, piły i przecinaki.

Multitool to po prostu narzędzie wielofunkcyjne, które z założenia ma pomóc wykonać dosłownie każdą czynność

Oprócz tego, że takie elementy są obowiązkowe multitool musi charakteryzować się stosunkowo niską wagą, a także odpowiednio małym rozmiarem. Celem jest bowiem to, aby sprzęt ten bez większych problemów mieścił się w każdej kieszeni, a także, aby w niej nie ciążył. Maksymalna waga to około 400 gramów, lecz na rynku znaleźć można również modele ważące około 150 gramów. Jeśli chodzi o wielkość, to przyjmuje się, że przeciętny multitool powinien mieć około 15-20 centymetrów.

Jak więc widać, multitool to naprawdę bardzo skomplikowane, lecz zarazem niezwykle interesujące urządzenie. Choć jego wybranie może wydawać się trudne, to jednak warto temu zadaniu poświecić nieco więcej czasu, aby móc się cieszyć naprawdę bardzo praktycznym i przydatnym sprzętem wykorzystywanym w wielu sytuacjach.

 

About the Author

You may also like these

No Related Post