ASG – co to właściwie takiego?

Militaria oraz tematyka służb mundurowych (w tym jednostek specjalnych) interesuje wiele osób na całym świecie. Nic dziwnego, w końcu praca z militariami jest naprawdę ciekawa i emocjonująca. Osoby, które „kochają” tego rodzaju tematykę z pewnością wiedzą czym jest ASG ze strony www.specshop.pl.

ZATEM, CZYM WŁAŚCIWIE JEST ASG?

ASG to skrót od „AirSoft Gun” – są to repliki broni palnej napędzane na różne sposoby. Obecnie wyglądem uderzająco przypominają prawdziwe modele broni, a samo działanie również nie odbiega znacznie od prawdziwych egzemplarzy. Amunicja używana w replikach ASG to plastikowe (lub biodegradowalne) kulki.

ASG – ROZRYWKA NIE TYLKO DLA MŁODYCH OSÓB

ASG to skrót od "AirSoft Gun" - są to repliki broni palnej napędzane na różne sposoby

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z AirSoftem najlepiej uprzednio trochę poczytać na ten temat. Jest to świetna zabawa, lecz nie należy od razu kupować najdroższych broni na rynku. Warto poznać osoby, które w tematyce ASG są bardziej zaznajomione i wraz z nimi wybrać się na kilka rozgrywek. Wtajemniczenie się w przyszłe hobby pozwoli rozpoczęcie zabawy bez większych potknięć, a co za tym idzie, taka osoba nie będzie odczuwać zniechęcenie. Ponadto warto pamiętać, że nie jest to tylko i wyłącznie rozrywka dla osób młodych – starsi ludzie także mogą doskonale odnaleźć się w ASG, w końcu wiek to tylko liczby.

Podczas poszukiwania pierwszej repliki ważne jest określenie napędu samej broni. W modelach ASG wyróżnia się 3 główne napędy:

  • sprężynowy – charakteryzuje je to, że przed każdym strzałem należy ręcznie naciągnąć sprężynę. Są najbardziej ekonomiczne oraz podstawowe.
  • elektryczny – repliki elektryczne są już nieco droższe niż ich „sprężynowe siostry”. Nabój (kulka) jest wprawiany w ruch przy pomocy silnika elektrycznego. W odróżnieniu od replik sprężynowych możliwy jest tutaj ogień ciągły, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o każdorazowym naciągnięciu broni.
  • gazowy – zasilane pojemnikami z CO2 lub GreenGasem. Działają na podobnej zasadzie co repliki elektryczne.

ASG – O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?

Poza doskonałą zabawą, jaką gwarantuje AirSoft, należy przestrzegać także obowiązków. Replika również jest bronią i można nią wyrządzić często poważną krzywdę. Dlatego niezwykle istotne jest bezpieczeństwo – podczas potyczek warto mieć okulary ochronne oraz odzież zakrywająca skórę. Poza „strzelaninami” ze znajomymi repliki ASG mogą służyć też do obrony – postrzał bywa naprawdę niezwykle bolesny, a napastnik, widząc samą broń, która na pierwszy rzut oka jest nie do odróżnienia, może odpuścić. Przestrzegając powyższych zasad, można przystąpić do przygody z ASG.

About the Author

You may also like these