Na czym polega ASG?

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się ASG sklep (skrót od AirSoft Gun). ASG to sport zespołowy, który jest w pewnym stopniu podobny do paintballa.

Czym jest ASG?

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się ASG sklep

Jest to niezwykle ciekawa i wciągająca forma spędzenia wolnego czasu. Repliki ASG zostały jednak stworzone wcześniej od broni do paintballa. Już po II wojnie światowej japońskie wojsko wykorzystywało repliki ASG w celach treningowych. Później repliki znalazły się na rynku cywilnym i bardzo szybko zdobyły duże zainteresowanie. Najlepiej zakupić replikę u sprawdzonego producenta, który od dłuższego czasu działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Wybór broni do AirSoft jest bardzo duży, dlatego nawet wymagający klienci powinni być zadowoleni. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że repliki broni palnej są wykonane w skali 1:1. Chodzi przede wszystkim o to, żeby jak najlepiej odwzorować wagę, a także wygląd broni oryginalnej. Do strzelania używa się kulek kompozytowych, których średnica wynosi 6 mm. Uczciwość jest prawdopodobnie najważniejszą zasadą ASG. W paintballu każde trafienie pozostawia ślad na ubraniu, natomiast w ASG nie ma żadnego dowodu, że ktoś został trafiony. Oznacza to, że trafiona osoba powinna się zachować uczciwie i przyznać się do tego. W przeciwnym wypadku cała zabawa traci sens, ponieważ nikt nie będzie chciał przegrać. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od honoru uczestnika zabawy. Można powiedzieć, że jest to elitarna rozrywka dla uczciwych ludzi. Nie można też zapomnieć o okularach ochronnych.

Zasady gry

Zabezpieczenie oczu jest bardzo ważne, ponieważ kulki są małe, ale wystrzelone lecą z bardzo dużą prędkością. Trafienie w oko mogłoby wywołać poważny uraz, dlatego lepiej się odpowiednio zabezpieczyć. ASG wprowadza do życia trochę aktywności fizycznej, a także uczy obsługi broni palnej. Znajomi mogą w ten sposób rywalizować ze sobą i poczuć trochę adrenaliny. Drużyny rywalizują ze sobą według ściśle określonych zasad. Plan taktyczny jest przygotowywany przez każdą z drużyn. Należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, również teren oraz warunki atmosferyczne. Opady deszczu oraz silne promienie słońca mogą znacząco zmienić sytuację na polu bitwy. W zależności od organizatora wydarzenia mogą się zmieniać pewne zasady gry. Walki mogą być prowadzone w różnych miejscach. Idealnie sprawdzi się otwarta przestrzeń w lesie lub nieczynna fabryka. Przeciwnik, który został trafiony kulką musi opuścić pole gry. Warto dodać, że kulki do ASG nie zawierają farby, więc w ogóle nie brudzą.

 

About the Author

You may also like these