Jak wybrać dobre buty wojskowe?

Buty wojskowe (takie jak te np.: https://www.specshop.pl/pol_m_Odziez-i-Buty_Obuwie-militarne_Buty-wojskowe-243.html) to obowiązkowe wyposażenie każdego żołnierza. Buty te cechują się ponadprzeciętną trwałością i funkcjonalnością. Należy jednak pamiętać o tym, że w ich przypadku wygoda i komfort użytkowania mają drugorzędne znaczenie.

Na co należy zwracać uwagę wybierając buty wojskowe?

Wygoda w tym przypadku ma mniejsze znaczenie, a mimo to buty są chętnie wybierane przez osoby nie związane zawodowo z armią, w tym fanów survivalu

Jak wspomniano powyżej, wojskowe buty są:

  • trwałe,
  • funkcjonalne.

Wygoda w tym przypadku ma mniejsze znaczenie, a mimo to buty są chętnie wybierane przez osoby nie związane zawodowo z armią, w tym fanów survivalu. Warto podkreślić, że wojskowe buty na lato zdecydowanie różnią się od modeli przeznaczonych na jesień i zimę. Obuwie na lato jest:

  1. dostępne w jasnym kolorze – buty zimowe zwykle produkowane są z materiałów w kolorze czarnym.
  2. wykonane są z „oddychających” materiałów – w tego typu obuwiu stopy nadmiernie się nie pocą, a w dodatku są zabezpieczone przez możliwością urazów. Cholewka butów może być wykonana z naturalnej skóry oraz na przykład nylonu.
  3. wygodne – na komfort stóp wpływa specjalna wyściółka, która skutecznie odprowadza pot oraz amortyzuje wstrząsy powstające podczas chodzenia. Na stabilizację stopy wpływa wydłużona cholewka, która chroni staw skokowy. Poza tym buty posiadają odporną na ślizganie podeszwę oraz nie zawierają elementów wykonanych z metalu.

Czym cechuje się obuwie wojskowe na zimę?

Buty zimowe muszą zapewniać komfort termiczny. Ich cholewka zwykle wykonana jest ze skóry bydlęcej, którą cechuje ponadprzeciętna wytrzymałość oraz odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym choćby chłód. Poza tym dobre buty na zimę posiadają wypełnienie cholewki wykonane z nylonu, wysoko wszyty język oraz system szybkiego sznurownia. Ich podeszwa ma właściwości olejoodporne i antypoślizgowe. Mimo tych cech podeszwa pozostaje dość elastyczna i zapewnia wygodne użytkowanie obuwia na niemal każdej nawierzchni, w tym choćby na: bruku, asfalcie czy piasku. Buty mogą być zatem z powodzeniem użytkowane przez służby mundurowe czy harcerzy.

Czy buty wojskowe wymagają specjalnej pielęgnacji i konserwacji?

Buty zimowe muszą zapewniać komfort termiczny

Aby wojskowe buty mogły pozostać w stanie niepogorszonym przez długi czas, konieczna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Powinny one zatem być zawsze starannie czyszczone po powrocie z wyprawy i kontakcie ze śniegiem lub błotem. Brak podejmowania odpowiednich i regularnych działań może bowiem prowadzić do uszkodzenia obuwia. W celu konserwacji butów warto stosować środki polecane przez producenta. Te działania przełożą się na ponadprzeciętną trwałość obuwia i zadowolenie użytkownika.

About the Author

You may also like these