Merrell Moab – klasyczne buty hikingowe

Wybór pary butów do uprawiania górskiej turystyki pieszej może być trudnym zadaniem. W rzeczywistości nie wystarczy tylko dopasować takiego buta do rozmiaru stopy, ale także zwrócić szczególną uwagę na rodzaj obuwia do aktywności w trudnym terenie i w zmiennych warunkach pogodowych.

Statystyki wypadków wspinaczkowych pokazują dobitnie, że większość z nich nie ma wcale miejsca na terenach sklasyfikowanych jako typowo „alpinistyczne”, a dochodzi do nich głównie wskutek utraty równowagi na śliskich zboczach. Właśnie dlatego jakość przyczepności podeszwy i odpowiednio dostosowana sztywność umożliwiająca kontrolę ruchu na stokach, jest niezbędne na śliskich terenach, takich jak trawiaste zbocza, mokra nawierzchnia i śnieg. Trafionym rozwiązaniem mogą okazać się w tym wypadku klasyczne buty hikingowe z firmy Merrell Moab.

Klasyczny but Merrell Moab jest zbudowany od podstaw z myślą o komforcie noszącego, wszechstronności i funkcjonalności

Buty marki Merrell Moab

Firma powstała blisko 40 lat temu jest dzisiaj jednym z najbardziej uznanych na rynku dostawców obuwia turystycznego, ze szczególnym uwzględnieniem butów trekkingowych i hikingowych. Marka znalazła uznanie nawet w kręgach specjalistycznych jednostek wojskowych, operujących często w niezwykle trudnym środowisku.

Klasyczny but Merrell Moab jest zbudowany od podstaw z myślą o komforcie noszącego, wszechstronności i funkcjonalności. Mnogość dostępnych na rynku modeli, różniących się rodzajem cholewek (niska, średnia, wentylowana lub wodoodporna), pozwala na wybór butów odpowiednich na każdą przygodę w terenie.

Specyfikacja obuwia hikingowego


To właśnie buty do turystyki górskiej najbardziej wyróżniają firmę Merrell Moab na rynku obuwniczym. Charakterystyczne cechy tego obuwia to między innymi:

  • doskonała amortyzacja, zapewniającą komfort noszenia
  • wyjmowane wkładki dopasowane do stopy
  • podeszwa wyposażona w poduszki powietrzne
  • gumowy otok i twardy, wzmacniany czubek chroniący palce
  • samoczyszczący bieżnik, zapobiegający zanieczyszczeniom
  • praktyczna wyściółka z oddychającej siateczki.

Kolekcja butów hikingowych oferuje charakterystyczny krój uwzględniający stabilność pięty, precyzyjne dopasowanie w łuku stopy i pojemny nos, zapewniający elastyczność i komfort na szlaku. Multisportowa podeszwa zewnętrzna z 5 mm wypustkami zapewnia przyczepność w każdej sytuacji, a wyprofilowana podeszwa środkowa z poduszką powietrzną w pięcie zapewnia całodzienny komfort i stabilność termiczną. Wszystko to sprawia, że obuwie to jest idealne do pieszych wędrówek po terenach górskich, ale także po leśnych duktach i nizinnych szlakach.

 

About the Author

You may also like these