Jaka powinna być dobra kabura?

Jeśli chodzi o ekwipunek wojskowy czy policyjny, to kabura SpecShop należy do podstawowych jego elementów. Często jest ona używana także przez osoby, które ubrane są w sposób cywilny. Nie sposób przecenić jej znaczenia, bo jednym z jej podstawowych zadań jest zabezpieczanie broni i równoczesne umożliwienie szybkiego jej wyciągnięcia w razie takiej potrzeby. Jaka powinna być dobra kabura? Czego należy po niej oczekiwać?

Wykonana z odpowiednich materiałów

Kabura jest przedmiotem, który musi być niezawodny. To coś, co musi w każdej sytuacji wytrzymać i w każdych warunkach spełniać swoją rolę. Z tego powodu kabury produkuje się wyłącznie z mocnych materiałów, które nadają się do zadań specjalnych. Najlepsze materiały to:

 1. Skóra – dopasowuje się do kształtu ciała i broni. Jest wyjątkowo wygodna, choć z czasem może się rozciągnąć.
 2. Nylon – syntetyczny materiał, który jest trwały i równocześnie elastyczny. W kontakcie z gołą skórą może powodować obtarcia.
 3. Kydex – tworzywo termoplastyczne. Jest sztywny, dzięki czemu brzeg kabury może zostać wykorzystany do przeładowania broni.
 4. Hybrydy – są to produkty wykonane z dwóch lub więcej rodzajów materiałów. Jak łatwo się domyślić, łączą one w sobie najlepsze cechy różnych typów kabur.

Kabura jest przedmiotem, który musi być niezawodny

Niezależnie od tego, z czego wykonano konkretny produkt, warto pamiętać, że najważniejsza jest jego wytrzymałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Tylko mocne kabury mogą zabezpieczać broń nawet podczas awaryjnych sytuacji.

Dopasowana do preferencji użytkownika

Bardzo ważne jest to, że kabura powinna być dopasowana do osobistych preferencji osoby, która będzie jej używać. Wśród wielu typów uchwytów na broń, czasami ciężko jest znaleźć coś odpowiedniego. Z tego powodu koniecznie trzeba kierować się własnym doświadczeniem i instynktem, które to pomogą wybrać pomiędzy kaburą:

 • wewnętrzną,
 • ukrytą na pasie,
 • kieszonkową,
 • na ramię,
 • na kostce,
 • taśmie brzuchowej,
 • na udzie,
 • na pasie,
 • saszetką na broń.

Ogromny wybór to zaleta, ale równocześnie spore utrudnienie dla osób, które dopiero kompletują swój pierwszy sprzęt. One szczególnie są narażone na popełnienie błędu i wybranie kabury, która nie będzie sprawdzać się w praktyce. Z tego powodu warto bardzo dokładnie przyjrzeć się produktowi przed zakupem oraz o ile to możliwe, wypróbować jak działa w praktyce. Jeśli ciężko jest wydostać broń, kabura jest zbyt sztywna albo zbyt miękka, a jej zawieszenie jest zbyt skomplikowane, to zdecydowanie bezpieczniej będzie wybrać inny model, a najlepszy ocenić przy pomocy metody prób i błędów.

About the Author

You may also like these

No Related Post